Allplan Architecture

Allplan Architecture bina tasarımı ve inşası için evrensel bir BIM aracıdır. Bulut tabanlı BIM platformu Allplan Bimplus ile, Allplan Architecture eksiksiz bir BIM çözümüdür (BIM level 3’e kadar). Tamamen 3D olarak çalışmanın yanı sıra, özellikle planlama ve uygulamada avantajlar sağlayacak şekilde 2D ve 3D kombinasyonu ile de çalışabilirsiniz. Allplan Architecture’ın kuvveti, özellikle metraj alanında olacak şekilde tüm planlama safhalarındaki güvenirliği ve hassasiyetinden gelir. IFC verisi alma ve gönderme de dahil olacak şekilde geniş arayüz seçeneği, proje paydaşları ile güvenli veri alışverişini garanti altına alır.

Özetle Allplan Mimari Avantajları

[BIM-destekli tasarım]

Allplan ilk önce dijital, ardından gerçek hayatta inşa etmenizi sağlar. bu sayede, hata ve çakışmalar tasarımın erken aşamalarında çözülerek, sahadaki gecikmelerin önüne geçilir.

[Tasarım serbestliği]

Allplan içerisine entegre edilen, Siemens tarafından geliştirilen kuvvetli Parasolid modelleme çekirdeği 3D modellerin oluşturulmasında geniş serbestlik tanır.

[Üst kalite görselleştirme]

Maxon tarafından sağlanan entegre CineRender render motoru, yüksek kaliteli görselleri doğrudan Allplan içerisinde kolayca ve etkili şekilde oluşturabilmenizi sağlar.

[Uygulama çizimlerinde hassasiyet]

Çizimler BIM modelinden elde edilir ve bu nedenle daima günceldirler. Ek olarak, çizimlerin oluşturulmasında kuvvetli pafta ve tasarım araçları, maksimum doğruluk sunar.

[Güvenilir metraj]

Allplan metrajda üst düzey güvenilirlik sunar; mahal tabloları, alan hesaplamaları ve kapı listesi gibi pek çok unsur 3D modelden oluşturulur. Allplan Design2Cost ile metraj Almanya’da seçili TÜV Süd bina grupları için sertifikalıdır.

[Kesintisiz veri alışverişi]

proje paydaşları arasında güvenilir veri takasını garanti altına almak için, yazılım, DWG, DXF, DGN, IFC4, ve PDF dahil olacak şekilde tüm geleneksel takas formatları için yüksek kalitede arayüzler sağlar.

[Planlama tutarlılığı]

Allplan Architecture,  Allplan Design2Cost, Allplan Engineering ve Allplan Allfa ile birlikte bir yapının tüm yaşam döngüsünü kapsayacak çözümler sağlayan geniş bir ürün gamının parçasıdır.

[Uygulama esnekliği]

Allplan tamamen iki boyutlu çizim yapmaktan, obje tabanlı BIM çalışma yaklaşımına kadar tüm tasarım süreçlerinde size esneklik sağlar.

[Optimize ekip çalışması]

Allplan ile, bir proje üzerinde ofis içerisinde ve farklı konumlarda birlikte çalışabilirsiniz. Bulut tabanlı platform Bimplus ve Allplan Share ile, BIM modellerinin disiplinler arası iş birliği ile kullanımı gerçeğe dönüyor.

[Kısa sürede üretkenlik]

Modern ve sezgisel arayüz rol ve görev tabanlı çalışmayı sağlayarak, kolayca öğrenmeniz ve kısa sürede verim elde edebilmenize yardımcı olur.

[4K/UHD]

Allplan yüksek kalitede ekranlarla da (4K/UHD monitörler 3840 x 2160 piksel ve ötesi) çalışmak için uygundur.

Allplan Architecture Opsiyonları

Allplan Share

“Allplan Share” ile, tüm dünyadaki planlama paydaşları ile tek ve aynı Allplan verisi doğrudan işbirliğinden faydalanabilirsiniz. Allplan Share, BIM platformu Allplan Bimplus’ı baz alır ve diğer araçlar ile açık API üzerinden doğrudan bağlantı sağlar.

ALLPLAN SHARE

Allplan License Server

Allplan License Server, lisanslarınızın optimum kullanımı ve etkin yönetimini sağlar. Lisans sunucusu, lisansların şirket ağında güvenli erişimini sağlarken, ofis dışında esnek kullanım seçenekleri sunar.

VERİ DOKÜMANI

Allplan Environment

Allplan Architecture veya Allplan Engineering ile birlikte, yapı inşası veya mühendislik çalışmaları, gerçek arazi, kentsel gelişim alanları ve çevreleyen yollar dikkate alınarak daha verimli planlanabilir.

VERİ DOKÜMANI

Workgroup Manager

Allplan Workgroup Manager, CAD iş istasyonlarının yerel ağlarda (LAN) ve internet üzerinde işbirliğini düzenler. Orta ve büyük ölçekli inşaat şirketlerinde etkin bir bir arada çalışma ortamı sunar.

VERİ DOKÜMANI

Allplan Servisleri

Allplan Forum

Allplan Forum: Uluslararası servis portalımız Allplan Connect ile, dünya çapındaki Allplan topluluğunun deneyimlerini paylaşabilirsiniz.

ALLPLAN Servisleri - Allplan Service Plus

Allplan Destek: Allplan Serviceplus ağımızın bir üyesi olarak, daima en güncel versiyonu kullanır ve yazılımınızın tüm opsiyonlarından istifade edersiniz. İster yönetici, mimar, ofis müdürü veya yönetici direktör olun: Destek ekiplerimiz sorularınızı hızla ve güvenilir şekilde yanıtlayacaklardır.

Case Study Türkiye


*2016 Ekim ve Kasım aylarında 1,006 Allplan müşteri ve müşteri adayı ile yapılan ankette, “Allplan’ı başkalarına tavsiye eder misiniz?” sorumuza, %96 “Evet” yanıtı aldık.

Allplan Mimari Ücretsiz Deneyin

Ücretsiz Deneyin

Allplan Architecture mimarlara tasarım serbestliği ve proje üzerinde tam hakimiyet sağlayan, üst düzey BIM yazılımıdır. Yazılım, detaylı uygulama projelerini benzersiz bilgi içeriği ile oluşturmak için özel olarak tasarlanmıştır. Başarınızı yükseltin:

  • Fiziksel ve fonksiyonel özellikler tanımlayın
  • Profesyonel çizim ve görseller oluşturun
  • Güvenilir ve takip edilebilir metraj ve maliyetleri hesaplayın

Allplan Architecture tam sürümünü, 30 gün boyunca, herhangi bir alım zorunluluğu olmadan kullanın. Yazılımı indirin ve avantajları gözlerinizle görün.

DENEME SÜRÜMÜ İNDİR

Allplan Size Uzman Desteği Sunmaktadır

Allplan Size Uzman Desteği Sunmaktadır

Allplan’a geçiş desteği: Allplan yerinde destek: Eğer Allplan’a geçmek isterseniz, bölgenizde bulunan bir iş ortağımız size yazılım uyarlanması ile ilgili uzamn destek sağlayacaktır;

İster bir tanıtım, eğitim, geçiş için destek, veri takası, veya yardım ihtiyacınız söz konusu olsun, iş ortağınızla temasa geçiniz.

Herhangi bir sorunuz var mı, veya bağlayıcılığı olmayan bir teklif ister misiniz?

Teklif Talep Et

Notifications