BIM Projelerinde Disiplinler Arası İşbirliği İçin Allplan Bimplus

Allplan Bimplus ile, farklı disiplinlerin alt modellerini çakıştırabilir ve ardından analiz edebilirsiniz. Görev Panosu, etkin görev yönetimini garanti altına alırken, lokayson bağımsız çalışmayı Allplan Bimplus’a mobil araçlardan kolay erişimle sağlar. Allplan Bimplus, BIM çalışma yöntemleri için optimum desteği sunmaktadır.

  • Herhangi bir yapı endüstrisi yazılımına açıktır.
  • Projelerinize hehangi bir zaman ve yerden erişebilirsiniz.
  • BIM çalışma yöntemlerini destekler.
Yapı projelerini Allplan Bimplus ile etkin şekilde yönetin
Başlık: Yapı projelerini Allplan Bimplus ile etkin şekilde yönetin
Yapı projelerini Allplan Bimplus ile etkin şekilde yönetin

Allplan Bimplus yapı projelerini daha hızlı, maliyet verimli ve yüksek kalitede uygulamanıza olanak tanır. Tüm proje paydaşlarının mevcut planlama aşamasına ve tanımlı görevlere eş zamanlı ve mekandan bağımsız erişimleri sayesinde daha hızlıdır. Planlama sorunlarının inşaat başlangıcından önce belirlenebilmesi ve zamanında bertaraf edilebilmesi ile, maliyet verimlidir.

  • DAHA HIZLI: Hızlı, net koordinasyon süreçleri ile teslim sürelerine bağlı kalabilme
  • DAHA İYİ: Hataların önceden tespit ve düzeltilmesiyle arttırılan planlama kalitesi
  • DAHA YÜKSEK MALİYET VERİMİ: Pahalı planlama hatalarının bertaraf edilmesiyle üst düzey maliyet güvenliği

BIM projelerinin etkin yönetimi

BIM çalışma yöntemleri kullanarak, bim+ bir yapının tüm yaşam döngüsünde yapı projelerini kontrol etmenizi ve denetlemenizi sağlar. Bir BIM Yöneticisi olarak, etkin bir proje yönetimi yürütürsünüz. Daima güncel kalıp, açık ve tamamlanmış görevleri takip edebilirsiniz.

Farklı sistemlerden veri entegrasyonu

bim+’ın belirleyici bir avantajı, Allplan Bimplus içerisindekı API arayüzü ile yapı endüstrisindeki herhangi bir yapı yazılımından veriyi kullanabilecek olmanızdır. İçerilen bilgi bir merkezi koordinasyon modeli ile çakıştırılır ve görsel olarak ekrana getirilir. Bu, başarılı proje yönetiminin temelidir.

Görevlerin net aktarımı

Merkezi koordinasyon modeli, disiplinler arası işbirliğinin temelini oluşturur: burada, tüm gerekli bilgiler bir aradadır ve problemler tüm paydaşlarca algılanabilir. Bu sayede, Allplan Bimplus çakışma algılamasına yardımcı olur. Bu sayede belirlenen sorunların ortadan kaldırılması gerekir. Allplan Bimplus içindeki Görev Panosunu, görevlerin tüm proje paydaşları arasında hızlı ve net bir şekilde koordine edilmesi için kullanabilirsiniz. Buradaki önemli noktalardan biri, ayrı ayrı her planlamacının, kendi alt-modeli üzerinde tam kontrolü koruyor olmalarıdır.

Proje verisine herhangi bir zaman ve mekandan ulaşın

Ofiste bulunmadığınız zaman ortaya çıkan sorunlarda ne yapıyorsunuz? Hiç sorun değil: Allplan Bimplus’a herhangi bir yerden ve zamanda ve herhangi bir araçla erişebilirsiniz. Veriye ihtiyaç duyduğunuzda bir tarayıcı veya uygulamadan erişip görebilir, paylaşabilir ve işleyebilirsiniz. bim+ ihtiyaç duyduğunuzda oradadır.

Allplan Bimplus daha rahat ve mobil hale geliyor

Yapı endüstrisindeki gereksinimlerin çeşitliliğini karşılamak için, Allplan Bimplus’ın fonksiyon yelpazesi düzenli olarak optimize edilmekte ve yeni uygulamalar sürekli olarak geliştirilmektedir. En son gelişme, Allplan Bimplus için iPad uygulamasıdır. Görev Panosu, Allplan Bimplus Görüntüleyici içerisindeki kesit fonksiyonu ve dokunmatik kullanım özellikleri geliştirildi.

Allplan Bimplus dokunmatik ekranlar için optimize edildi

Allplan Bimplus’a dokunmatik ekran özellikli mobil araçlarla erişim konum bağımsız çalışmayı kolaylaştırırken, proje yönetiminde zamandan tasarruf etmeye yardımcı olur. Özellikle karmaşık sahnelerde optimize edilmiş dokunma algılama özelliği ve çoklu dokunmaları kullanabilme yapı modelinde gezinimi kolaylaştırır. Sonuç olarak, bim+’ın ofis ortamı dışında kullanımı eskisinden çok daha kullanıcı dostu oldu.

Daha üst seviye model kontrolü için gelişmiş kesit

Allplan Bimplus içerisindeki Görüntüleyici fonksiyonunu yapı modelini görmek için kullanabilirsiniz. Model görüntüsü çevirebilir, taşıyabilir veya yaklaşılabilir ve belirli bakış derinlikleri gösterimi için kesitler kullanılabilir. Geliştirilen kesit fonksiyonu ile herhangi bir alana paralel seviyelerde kesitler oluşturabilirsiniz.

Modelde bir objeyi tıklayarak – örneğin bir duvar, kolon veya tavan – kesitin uzaydaki konumunu tanımlayabilirsiniz. Bu kesit alanını ileri veya geri hareket ettirerek modeli üç boyutlu uzayda daha rahat kontrol ve analiz edebilirsiniz.

Görev Panosunda gelişmiş genel görünüm ve planlama güvenilirliği

Görev Panosunu görevleri yönetmek ve proje paydaşları ile etkin şekilde paylaşmak için kullanırsınız. Allplan Bimplus içindeki koordinasyon modeli Görev Panosu ile çalışmanın temelini oluşturur. Bir arada, görevleri tartışabilir ve doğrudan modele iliştirebilir, sorunlulukları, öncelikleri ve terminleri tanımlayıp, gerçek zamanlı olarak paylaşabilirsiniz.

Görev Panosunun kullanımını iyileştirmek için, görev detayları çok daha net görünür hale getirildi ve iş adımları kayda değer şekilde azaltıldı. Ek olarak, görevlerin işlenmesi rol bazlı erişim hakları tarafından yönetilecek şekilde ayarlandı. Görevi oluşturan kişi görevleri açıp kapatabilir, görevi yerine getiren kişi sadece örneğin “Tamamlandı” durum ataması yapabilir. Bu, net sorumlulukları belirleyerek güvenilir planlamayı destekler.

Allplan Bimplus için yeni iPad uygulaması

bim+ kullanımını daha da kolaylaştırmak için özellikle iPad için geliştirilmiş bir uygulamamız var. iPad App masaüstü versiyonu ile aynı fonksiyonları içermektedir. Bu uygulama sayesinde, projelerinize istediğiniz zaman istediğiniz yerden erişebilirsiniz.


Opsiyonel Allplan Share ve Allplan Engineering 2018 ile, tüm dünyadaki planlama paydaşları ile tek ve aynı Allplan verisi doğrudan işbirliğinden faydalanabilirsiniz. Allplan Share, BIM platformu Allplan Bimplus’ı baz alır ve Model Görüntüleyici, Görev Panosu veya Revizyon Kontrolü gibi ek fonksiyonlar sunar. Allplan Share ile, yönetsel işlerdeki eforunuz azalırken, yerel sunucu satın alma ve bakımı gibi ek maliyetlerden tasarruf edersiniz. 


ALLPLAN SHARE

MS Excel bağlantısı ile daha rahat ve esnek

Allplan Bimplus, MS Excel doğrudan bağlantı eklentisi, özellikle yapı bileşenlerinin özelliklerinin düzenlenmesi başta olacak şekilde pek çok olanak sunmaktadır. Malzeme, yangın dayanım sınıfı, ağırlık veya fiyat gibi alfanumerik bilgiyi, koordinasyon modelinden, doğrudan MS Excel’e aktarabilirsiniz. Orada, iyi bilinen Excel fonksiyonlarını kullanarak özellikleri rahatça düzenleyebilirsiniz. Yapılan revizyonlar, çift yönlü bağlantı sayesinde Allplan Bimplus koordinasyon modelinde güncellenirler. Excel dosyası içeriği, daha sonraki işlemler için üçüncü parti uygulamalara ve veri tabanlarına da aktarılabilir.

BIMPLUS EXCEL EKLENTİSİ (BETA) MAĞAZAMIZDA ÜCRETSİZ

AX3000 Virtual Realty

Bu eklenti, mimarların, mühendislerin, planlamacıların, inşaatçıların ve diğer proje paydaşlarının, bir binayı gerçeğe yakın bir şekilde inşaat öncesinde görebilmelerini sağlar. Bu işlem için Allplan Bimplus platformunda bir dijital yapı modeli ve OCULUS Rift® VR lense (fiyata dahil değildir) gerek duyulur. VR model oluşturulduğunda, yapı modeli, veri düzenlenmeksizin görülebilir. Yapı, çeşitli çevresel senaryolarda görselleştirilebilir. Doku adaptasyonu yanı sıra, bir güneş simülasyonu da kullanılabilir. Yapı içerisinde hareket, klavye veya opsiyonel bir oyun pedi ile gerçekleştirilebilir. Bu, tüm diğer fonksiyonlar için de geçerlidir.

AX3000 SANAL GERÇEKLİK PERFORMANS TANIMLAMASI

Notifications